Son dakika… Lübnan’ın başkentinde büyük patlama! Ölü ve yaralılar var

Sevdiğin Haberi Paylaş

Son dakika haberine göre, Lübnan’daki Beyrut Limanı yakınlarında büyük bir patlama meydana geldi. Lübnan resmi ajansı NNA’nın haberine göre, Beyrut Limanı’nda patlayıcı maddelerin bulunduğu 12 numaralı depoda yangın çıktı. Beyrut’ta meydana gelen patlamanın etkisiyle 3 katlı bir binanın yıkıldığı, enkaz altında hala insanların olduğu belirtildi. Lübnan Başbakanı Hassan Diyab çok sert açıklama yaparak, “Lübnan’da bugün yaşanan felaketin sorumlularından hesap sorulacak” dedi. Patlamada ilk belirlemelere göre 50 kişi öldü, 2 bin 500 kişi yaralandı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu iki Türk vatandaşın hafif şekilde yaralandığını ve durumlarının iyi olduğunu açıkladı. Öte yandan gözyaşlarına hakim olamayan Beyrut Valisi Mervan Abbud, limandaki patlamayı Hiroşima ve Nagazaki’ye benzetti

Hariri’nin evinde ve çevre binalarda büyük hasar oluşurken, eski başbakanın sağlık durumunun iyi olduğu ve olayı takip ettiği belirtildi.

Patlama nedeniyle hükümet binası ve Muhammed el-Emin Camisi’nde büyük hasar oluştu.

LÜBNAN SAĞLIK BAKANI: PATLAMADA 50 KİŞİ ÖLDÜ

Lübnan’daki Beyrut Limanı’nda meydana gelen patlamada ilk belirlemelere göre 50 kişi öldü, 2 bin 500 kişi yaralandı.

Sağlık Bakanı Hamad Hasan, Beyrut’taki patlamada ilk belirlemelere göre 50 kişinin öldüğünü, 2 bin 500 kişinin yaralandığını belirtti.

Bunları da sevebilirsiniz

Son dakika… Lübnan’ın başkentinde büyük patlama! Ölü ve yaralılar var” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir