ABD’li uzmandan Türkiye ile Yunanistan Doğu Akdeniz yorumu

Sevdiğin Haberi Paylaş

Türkiye’nin Doğu Akdeniz’de haklı mücadelesi devam ederken, Fransa ve Yunanistan’dan Türkiye’ye yönelik yeni tehditler peş peşe sıralanıyor. Fransız haber sitesi Aleteia, Doğu Akdeniz’deki durumla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Türkiye’nin gücünü öven haber sitesi, ‘Türkler geri döndü!’ ifadesini kullandı. Öte yandan son dakika haberine göre, ABD Başkanı Trump ile yakın ilişkisiyle bilinen Stanford Üniversitesi’ne bağlı Hoover Enstitüsü’nün kıdemli uzmanlarından Victor Davis Hanson, Yunan medyasından Kathimerini gazetesine röportaj verdi ve Doğu Akdeniz’deki hassas denge, Türkiye ve diğer güçlerin rolü ve Yunan-ABD ilişkilerinin dinamiği konusunda farklı görüşlerini açıkladı. İşte son dakika haberinin gelişmeleri…ABD’li askeri tarihçi, köşe yazarı ve çağdaş siyaset yorumcusu Yunan medyasına röportaj verdi. “Trump, Yunanistan’ın en iyi arkadaşı” başlığını taşıyan röportajda Türkiye ve Yunanistan arasındaki gerilim hakkında da çarpıcı yorumlar yer aldı.

Stanford Üniversitesi’ne bağlı Hoover Enstitüsü’nün kıdemli uzmanlarından Victor Davis Hanson ABD Başkanı Donald Trump ile sık sık konuşuyor ve Trump’ın Yunanistan hakkındaki gerçek görüşlerini bilen birkaç kişiden biri.

Son dakika: ABD’li uzmandan çarpıcı Doğu Akdeniz yorumu: Türkiye ile Yunanistan…

Türkiye‘nin Doğu Akdeniz‘de haklı mücadelesi devam ederken, Fransa ve Yunanistan‘dan Türkiye’ye yönelik yeni tehditler peş peşe sıralanıyor. Fransız haber sitesi Aleteia, Doğu Akdeniz’deki durumla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Türkiye’nin gücünü öven haber sitesi, ‘Türkler geri döndü!’ ifadesini kullandı. Öte yandan son dakika haberine göre,  Başkanı Trump ile yakın ilişkisiyle bilinen Stanford Üniversitesi’ne bağlı Hoover Enstitüsü’nün kıdemli uzmanlarından Victor Davis Hanson, Yunan medyasından Kathimerini gazetesine röportaj verdi ve Doğu Akdeniz’deki hassas denge, Türkiye ve diğer güçlerin rolü ve Yunan-ABD ilişkilerinin dinamiği konusunda farklı görüşlerini açıkladı. İşte son dakika haberinin gelişmeleri…

milliyet.com.tr• 20 Eylül 2020 – 16:50• Son Güncelleme: 20 Eylül 2020 – 16:501ABONE OL

ABD’li askeri tarihçi, köşe yazarı ve çağdaş siyaset yorumcusu Yunan medyasına röportaj verdi. “Trump, Yunanistan’ın en iyi arkadaşı” başlığını taşıyan röportajda Türkiye ve Yunanistan arasındaki gerilim hakkında da çarpıcı yorumlar yer aldı.

2

Stanford Üniversitesi’ne bağlı Hoover Enstitüsü’nün kıdemli uzmanlarından Victor Davis Hanson ABD Başkanı Donald Trump ile sık sık konuşuyor ve Trump’ın Yunanistan hakkındaki gerçek görüşlerini bilen birkaç kişiden biri.

California Eyalet Üniversitesi Klasikler ve Askeri Tarih Profesörü ve Hoover Enstitüsü, Stanford Üniversitesi Kıdemli Araştırmacısı, Trump’ı destekleyen nadir akademisyenler arasında yer alıyor. Trump hakkındaki olumlu görüşleri onu akıntıya karşı yüzmeye zorluyor.

4

ABD’de pek çok kitabı ve New York Times, Wall Street Journal ile TIME dergilerindeki makaleleriyle tanınan Victor Davis Hanson, 1970’lerden beri neredeyse her yıl Yunanistan’ı ziyaret ediyor ve ABD Başkanı’nın Yunanistan’a açıkça ima ettiğinden daha yakın olduğu görüşünü dile getirmekten de çekinmiyor.

milliyet haberi

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir