Son dakika… ABD’nin 46. Başkanı Joe Biden…

Sevdiğin Haberi Paylaş

ABD Başkanı seçilen Joe Biden ve Başkan Yardımcısı Kamala Harris yemin ederek göreve başladı.

Tüm Amerika’nın başkanı olacağım

Joe Biden: Bizi desteklemeyenler için şunu söylemek istiyorum, beni ve kalbimi ölçün. Eğer hala katılmıyorsanız katılmayın bana çünkü bu demokrasidir. Barışçıl bir biçimde katılmama hakkınız var. Muhtemelen bu ulusun en güçlü olduğu alan. Bana katılmayabilirsiniz ama bu birlik olmamızı engellemiyor. Tekrar söylüyorum, tüm Amerikalının başkanı olacağım. Beni destekleyenler için olduğum kadar desteklemeyenler için de Amerika’nın Başkanı olacağım. Amerikalılar olarak, liderler olarak bizim bir görevimiz var, anayasamımızı onurlandırım, halkımızı korumamız gerekiyor.

Bir daha asla yaşanmayacak

Joe Biden: Biz başarılı olduk ve birçok şeyin üstesinden geldik. Burada ayakta duruyoruz. Doktor King’în hayalinden bahsettiği binalar var. Binlerce protestocu oy hakkı için yürüdü burada. Bizde işte burada bugün Amerikan tarihinde ilk kez siyahi kadın bir başkan yardımcısının göreve geldiğini görüyoruz.

Burada pek çok kişi, barış için hayatını kaybetti ve işte bakın burada bir isyan yaşandı, şiddet yaşandı. İnsanlar durdurulmaya çalışıldı. Bu asla yaşanmayacak, bugün ve yarın yaşanmayacak, benzer bir olay asla yaşanmayacak.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir