Bakan Ziya Selçuk’tan yüz yüze eğitim açıklaması geldi! Okullar ne zaman açılacak?

Sevdiğin Haberi Paylaş

Milyonlarca öğrencinin beklediği ara tatil geldi ve 15 Şubat için geri sayım sona eriyor. 2021 yılında okullar ne zaman açılacak sorusu da eğitim gündemindeki en çok araştırılan konular arasında yer alıyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okullarda yüz yüze eğitim konusunda son dakika açıklamalarında bulundu. Öncesinde, canlı yayın ve sosyal medyada yaptığı açıklamalarda okulların açılması için 15 Şubat’ı işaret eden Bakan Ziya Selçuk, kritik değerlendirmelerde bulundu. Peki, ikinci dönem okullar ne zaman açılacak? Yüz yüze eğitim 15 Şubat’ta başlayacak mı? Bakan Selçuk’un son dakika yüz yüze eğitim açıklaması ve diğer detaylar bu başlık altında yer alıyor.

Giriş Tarihi: 31.1.2021  07:21Son Güncelleme: 31.1.2021  07:21ABONE OL

Son dakika haberi: Bakan Ziya Selçuk'tan yüz yüze eğitim açıklaması geldi! Okullar ne zaman açılacak?

Türkiye’de milyonlarca ilkokul, ortaokul ve lise öğrencisi ara tatilde… İkinci dönem okulların açılması ve yüz yüze eğitim ile ilgili son dakika gelişmeleri de yakından takip ediliyor. Okulların açılacağı tarih ve yüz yüze eğitim başlangıç tarihini öğrenmeye çalışıyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan yüz yüze eğitim ve okulların açılacağı tarihe yönelik peş peşe son dakika haberleri geldi.

SON DAKİKA: OKULLAR 15 ŞUBAT’TA…

Vaka sayılarındaki büyük düşüşe ve aşılama çalışmalarının başarılı bir şekilde ilerlemesine bağlı olarak, ‘Okullar 15 Şubat’ta açılacak mı?‘ sorusu gündemde yerini aldı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, katıldığı bir etkinlikte, kendisine yöneltilen okullar ne zaman açılacak sorusuna ilişkin son dakika açıklamalarında bulundu. Bakan Ziya Selçuk, okullarda yüz yüze eğitimin başlayacağı tarih olarak 15 Şubat’ı işaret ederken son durumu da değerlendirdi.

2021 OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ikinci dönem okullar ne zaman açılacak sorusuna ilişkin yanıt verdi. İşte, Bakan Ziya Selçuk’un, ikinci dönem okulların açılacağı tarih ve yüz yüze eğitim hakkında yaptığı o açıklamalardan öne çıkanlar;

BAKAN SELÇUK’TAN YÜZ YÜZE EĞİTİM İLE İLGİLİ AÇIKLAMA!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, “‘Okulumu çok özledim’ diyen kuzularıma artık ‘çok haklısın’ demek istemiyorum. Onların eğitim hakkını layıkıyla teslim etmek istiyorum. Her bir vatandaşımızın temizlik, maske ve mesafede göstereceği hassasiyetin ölçüsü okullarımızın açılış takvimine yansıyacak, emin olun” ifadelerini kullandı.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ara tatilin son günü olan 15 Şubat tarihi için plan yaptıklarını açıklamıştı. Okullar ara tatilin de eklenmesi ile 3 haftalık sömestr tatiline geçen hafta girdi. Okulların kademeli olarak 15 Şubat’ta yüz yüze eğitim ile başlaması bekleniyor. Uzaktan eğitim de devam edecek.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir