Son dakika haberi: Başkan Erdoğan yüz yüze eğitim için tarih verdi! Okullar ne zaman açılacak? İkinci dönem okullar 1 Martta mı açılacak?

Sevdiğin Haberi Paylaş

Son Dakika Haberi… Ara tatil döneminin sonlarına gelinirken, okullar ne zaman açılacak sorusu gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Öğrenciler başta olmak üzere, aileler yüz yüze eğitimin ne zaman başlayacağını merakla bekliyordu.

Bilindiği üzere pandemi süreci nedeniyle, okullarda yüz yüze eğitime bir süredir ara verildi. Öğrenciler ilk dönemi uzaktan eğitim ile tamamladı. Başkan Erdoğan Kabine Toplantısı’nın ardından yaptığı son dakika açıklamalarında okulların ne zaman açılacağına dair tarih verdi.

Peki, ikinci dönem okullar ne zaman açılacak? Yüz yüze eğitim 15 Şubat’ta başlayacak mı? 12. Sınıf 8. Sınıf ve özel okullar açılıyor mu? İşte Başkan Erdoğan’ın okullarla ilgili son dakika açıklamaları…

Türkiye’de milyonlarca öğrencinin gündeminde okullar ne zaman açılacak sorusu yer alıyor. Öğrenciler ara tatil dönemini geçirirken, ikinci dönemin yüz yüze mi yoksa uzaktan eğitim mi olacağı merak konusu oluyor. Konuya ilişkin daha önce Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklamalarda bulunmuş ve 15 Şubat’ı işaret etmişti.

Bugün ise Başkan Erdoğan okullarla ilgili son dakika açıklamalarında bulundu. Peki, ikinci dönem okullar ne zaman açılacak? Yüz yüze eğitim 15 Şubat’ta başlayacak mı? Bakan Selçuk ve Başkan Erdoğan’ın son dakika yüz yüze eğitim açıklaması ve diğer detaylar haberimizde.

BAŞKAN ERDOĞAN’DAN YÜZ YÜZE EĞİTİM AÇIKLAMASI
Başkan Erdoğan bugünkü Kabine Toplantısı’nın ardından okullarda yüz yüze eğitim ve okulların açılma tarihi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

İşte o açıklamalar;

SON DAKİKA: “KÖY OKULLARI 15 ŞUBAT’TA AÇILACAK”

“15 Şubat’ta köy okulların açılmasını kararlaştırdık. Olağan bir artış söz konusu olursa eğitime yeniden ara verilecektir.

“EĞİTİM ÖĞRETİMİN 1 MART’TAN İTİBAREN BAŞLAMASI İÇİN HAZIRLIKLARA BAŞLANACAK”

  1. ve 12. sınıflar ile ilkokul ve özel okulların eğitim öğretimin 1 Mart’tan itibaren başlaması için hazırlıklara başlanacak. Vaka sayısının düşüşüne göre esnaflara yönelik kısıtlamalar için gerekli takvimin başlatılmasını hazırlıyoruz.”

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir