Hafter’in kaçırdığı Türklerden 1 yıldır haber alınamıyor…

Sevdiğin Haberi Paylaş

Hatırlayacaksınız geçtiğimiz haftalarda Türk vatandaşları Nijerya’da deniz haydutları tarafından kaçırılmıştı. Bu konu günlerce gündemde kaldı. peki ya Libya’da kaçırılan Türklerden kaç kişi haberdar? 1 yılı aşkın süredir hafter güçlerinin elinde tutulan Türk vatandaşlarının akıbetlerini bilen var mı? Ne yiyip ne içtiklerini, yaşayıp yaşamadıklarını… Kaçırılan Türklerin yakınları bilmek istiyor. Aileler yardım bekliyor. Cnn Türk’ten Mücahit Topçu ve Caner Emre Kınacı’nın özel haberi.

Nijerya açıklarında deniz haydutları tarafından kaçırılan 13 Türk, 20 günlük esaretin ardından kurtarıldı ve sağ salim yurda döndü… Kamuoyunun ilgisini çeken bu kaçırılma olayı yakından takip edildi. Aynı ilgiyi Libya’da kaçırılan Türklerin gördüğünü söylemek güç. Hafter tarafından rehin tutulan Türklerden 1 yıldır haber alınamıyor.

AİLELER PERİŞAN

Libya’da kaçırılan Türklerin yakınları meraklı bir bekleyiş içinde. Gözleri ve kulakları yakınlarından gelecek haberde.

Simge Sağlık. İşyerlerinde çalışırken birden bire alıkonuluyorlar. O günden bugüne babamdan haber alamıyoruz. Hayattalar mı? Ne yiyip ne içiyorlar. Nerede bakılıyor, işkence görüyorlar mı hiçbir haber alamıyoruz. Ne seslerini duyabiliyoruz ne de onlardan ufak bir görüntü hiçbir şey yok.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir