Son dakika: Yeni bir rezalete imza attılar! ABD ve İsrail’den skandal harita

Sevdiğin Haberi Paylaş

Son dakika haberlere göre, ABD’nin İsrail Büyükelçisi’nin resmi Twitter hesabından paylaştığı fotoğraftaki detay şok etkisi yarattı, Yunan basını haritaya geniş şekilde yer verdi. Doğu Akdeniz krizinde Yunanistan’ın yanında saf tutan iki ülke yeni bir rezalete imza attı.

Türkiye’nin icra ettiği Mavi Vatan tatbikatını takip eden Yunanistan bölgeye savaş gemileri gönderirken, Yunan ordusundaki kriz bugün yerel medyanın manşetlerinde yer alıyor. İsrail’den ise skandal bir fotoğraf geldi.

Yunan Genelkurmay Başkanlığı, kara, deniz ve hava kuvvetleri komutanlıklarında görev yapan çok sayıda generalin emekli edildiğini duyurdu. Emekliye ayrılanlar arasında beş korgeneral ve altı koramiral rütbesinde askerler var.

Emekliye ayrılan komutanlar ve görevlerini koruyanlar medyada ‘Silahlı Kuvvetler krizi’ başlıklarıyla haberleştirildi, Yunanistan Genelkurmay Başkanlığı tam listeyi internet sitesinde yayınladı.

Türkiye’ye karşı silahlanma yarışına giren Yunanistan Fransa’dan Rafale jetleri satın aldı, ABD’den F-35 istedi. İsrail’den alınacak silahlı insansız hava araçları (SİHA) ise Ege Denizi’nin ortasındaki İskiri Adası’na yerleştirilecek.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir