Sim kartını çöpe attı! Hayatı karardı!

Sevdiğin Haberi Paylaş

Bursa’da, 8 yıl önce, sim kartını çöpe atan M. Emin Kılınç, ağır ceza mahkemesinde dolandırıcılıktan yargılanıyor. Çöpe attığı sim kartı, başka bir operatöre aynı numara ve isimle taşınan Kılınç, “En son Adıyaman’dan birini 11 bin lira dolandırmışlar. Bu dolandırıcılığı da benim telefonla yapmışlar. Bu dolandırıcılığı yapan şahıslar yakalandı. Ağır ceza mahkemesinde yargılanıyorum, Yetkililerden yardım bekliyorum” dedi

Bursa’nın Osmangazi ilçesinde yaşayan evli ve ve 2 çocuk babası Mehmet Emin Kılınç, 8 yıl önce kontörlü sim kartını kullanmadığı için kırıp çöpe attı. Kapatılmayan numarayı ele geçiren telefon dolandırıcıları, insanları arayarak yüklü miktarda vurgun yaptı.

HATTI KAPATMASI İŞE YARAMADI

Bu işlerden haberi olmayan M. Emin Kılınç, karakola ifadeye çağrılmasıyla neye uğradığını şaşırdı. İfadesi ve imza sirküleri alınan vatandaş serbest bırakıldı. Kılıç, karakoldan çıkar çıkmaz hattını kapattırdı.

FARKLI OPERATÖRDEN AYNI NUMARAYI KULLANDILAR

İHA’da yer alan habere göre daha sonra telefon dolandırıcıları farklı bir operatörden yine Mehmet Emin Kılınç adına aynı numarayı çıkartarak dolandırıcılığa devam etti. Her defasında karakola gidip ifade veren vatandaş, bu zamana kadar 4 defa ifadeye çağrıldı ve hakkında dolandırıcılık gerekçesiyle dava açıldı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir