Son dakika: Yunanistan’da çok şiddetli deprem!

Sevdiğin Haberi Paylaş

AFAD Deprem Dairesi’nin haberine göre Yunanistan’da 6.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

AFAD Deprem Dairesi’nin haberine göre Yunanistan’da 6.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Türkiye saatiyle 13.16’da meydana gelen depremin Atina yakınlarındaki Larissa kentinde meydana geldiği ve yerin 3.08 kilometre derinliğinde meydana geldiği açıklandı.

Deprem ölü ve yaralı olup olmadığı henüz bilinmiyor.

CNN Türk Atina Temsilcisi Yorgo Kırbaki:
“Yunanistan’da, Atina’dan 400 kilometre uzaklıktaki Larissa kentine 25 kilometre mesafede bugün saat 12.16’da 5,9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem Atina’da bile hissedildi. Şu ana kadar can ya da mal kaybı konusunda herhangi bir bilgi verilmedi. Az önce bu bölgenin bulunduğu Teselya’da Vali yardımcısı itfaiye veya hastanelere herhangi bir çağrı yapılmadığı yardım istenilmediğini söyledi. Depremin çok şiddetli olmasının ötesinde uzun da sürdüğü ve halkta büyük panik yarattığı belirtiliyor.

Halkın evlerini terk ederek sokaklara fırladığı Atina’ya gelen ilk haberler arasında.

Çok şiddetli bir depremden söz ediyorlar. Bütün Teselya yani orta Yunanistan’da hissedildi. Depremi Atina’da bile az da olsa hissettik. Şu ana kadar yardım konusunda hastane ve itfaiyelere herhangi bir çağrı gelmediği belirtiliyor. Askeri helikopterin ilk tespiti yapmak için bölge üzerinde uçtuğu haberleri de geliyor. Gelişmelerle tekrar birlikte olacağız.”

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir