Son dakika… Korkulan oldu! Dünya gece yarısı 01.07’de duydu

Sevdiğin Haberi Paylaş

Uluslararası ajanslar arka arkaya ‘acil’ koduyla son dakika haberini duyurdu, gece yarısı bir ilk gerçekleşti. 430 kilometre mesafe kateden füzelerin düştüğü yer resmen açıklandı.

Başkanlık koltuğuna 20 Ocak tarihinde Joe Biden’ın oturmasıyla yeni bir dönemin başladığı ABD-Kuzey Kore kapışmasında yeni sayfa açıldı, dünyanın bir kez daha ödü koptu.

ABD ve Güney Kore’nin sınırın sıfır noktasında tanklarla tatbikata girişmesiyle beklenen oldu, Kim Jong-un liderliğindeki Kuzey Kore hafta sonu iki kısa menzilli füze ateşleyerek Biden yönetimine ilk mesajlarını verdi.

Bu gece ise uluslararası ajanslar arka arkaya ‘acil’ koduyla dünyaya son dakika haberleri geçti. Reuters haber ajansı, dünyayı sarsan gelişmeyi gece yarısı 01.07’de duyurdu.

430 KİLOMETRE KATETTİ
Japonya’nın gece 01.07’de yaptığı açıklamayı Güney Kore ve ABD izledi, Kuzey Kore’nin bu kez Japon Denizi’ne doğru iki balistik füze fırlattığı bütün yeryüzüne ilan edildi. BBC, Joe Biden’ın başkanlığında Pyongyang yönetiminin ilk balistik füzeleri test ettiğini bildiriyor.

5
Japonya, yerel saatle 07.00’de fırlatılan iki balistik füzenin yaklaşık 430 kilometre mesafe katettiğini aktarıyor. Açıklamaya göre, füzeler herhangi bir gemi ya da hava aracına hasar vermedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir