Kripto Tosuncuk’un Ağabeyinden sonra kız kardeşi de yakalandı

Sevdiğin Haberi Paylaş

Türkiye’nin gündemine oturan Thodex vurgununu gerçekleştirerek 2 milyar dolarla ortadan kaybolan Faruk Fatih Özer’in hakkında yakalama kararı ..


Türkiye’nin gündemine oturan Thodex vurgununu gerçekleştirerek 2 milyar dolarla ortadan kaybolan Faruk Fatih Özer‘in hakkında yakalama kararı çıkarılan kız kardeşi Serap Özer İstanbul ve Kocaeli Emniyeti tarafından Kocaeli’de yakalanarak gözaltına alındı.

AĞABEYİ DE YAKALANMIŞTI

Faruk Fatih Özer’in firari olarak aranan ağabeyi İnanç Özer de dün gece İstanbul Pendik’te yakalanarak gözaltına alınmıştı. İnanç Özer ve Serap Özer de sözleri alınmak üzere İstanbul Emniyeti Siber Cürümlerle Çaba Şube Müdürlüğü’ne getirildi.

“BİZİ DE VURUP GİTTİ”

Faruk Fatih Özer’in ağabeyi İtimat Özer hususla ilgili konuşmasında, “Kardeşim çok iyi bir insandı. Yıllardır da kripto para işleriyle uğraşıyor. Bizi de vurup gitti. Nasıl bu türlü bir şey yaptı, anlayamadım. Ben de şirkete gelip giderdim. Hakkımda bir soruşturma var mı bilmiyorum. Kardeşimin bu türlü bir şey yapacağını zannetmiyorum. Çok akıllı ve dürüst bir çocuk. Gerisinde diğer şeyler olabilir. Ben de gelişmeleri televizyonlarda takip ediyorum. Kardeşim yurt dışına gitmiş. Ona bir iki gündür ulaşamıyorum. Ne olduğunu anlamadım” sözlerini kullanmıştı.

KIRMIZI BÜLTEN ÇIKARILDI

Evvelki gün başlatılan ve devam eden çalışmalarda onlarca kuşkulu yakalanmış, şirketin kurucusu Faruk Fatih Özer hakkında Milletlerarası Kriminal Polis Teşkilatı İnterpol aracılığıyla kırmızı bülten çıkarılmıştı. İki gözaltı ile birlikte soruşturma kapsamında gözaltına alınan kuşkulu sayısı 69’a yükseldi.

.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir