Son dakika haberler… Manşetten verdiler: Taliban ABD’yle alay etti!

Sevdiğin Haberi Paylaş

Kabil Havalimanı çevresinde bu sabah çıkan çatışmaya ABD ve Alman askerleri de dahil oldu. Afganistan’dan kaçmaya çalışan on binlerce insan için zaman daralırken, Taliban’ın sürenin uzatılmayacağını duyurdu. Taliban’ın ele geçiremediği vilayette ise militanlara pusu kuruldu, 300 Taliban üyesinin öldürüldüğü bildiriliyor.

Dünyanın saniye saniye izlediği Afganistan’ın başkenti Kabil’de bu sabah silah sesleri yükseldi, Taliban’ın ele geçiremediği tek yerde ise yüzlerce militanın öldürüldüğü bildiriliyor. Kabil’den kıyafet değiştirip kaçmayı başaran İngiliz eski askerin hikayesi ise, büyük ses getirdi.

Taliban’ın 15 Ağustos Pazar günü Kabil’i kontrol etmesiyle başlayan yeni dönemde binlerce Afgan ve yabancı ülkeden kaçmak için havalimanına akın etti, havalimanı önünde uzun kuyruklar ve izdiham var. Kabil’den tahliye edilenlerin sayısı 30 bini geçerken, son bir haftada 20’yi aşkın kişi havalimanı etrafındaki bekleyiş sırasında silahla yaralanarak ya da izdiham sırasında hayatını kaybetti.

Bu sabah ise Kabil Havalimanı’nda uluslararası güçlerin de dahil olduğu bir silahlı çatışma yaşandı. Alman ordusu, Kabil Havalimanı’nın Kuzey Kapısı’ndaki çatışmada Afgan askerleriyle bilinmeyen saldırganların birbirlerine ateş açtığını duyurdu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir