Son dakika haberleri: Son fotoğraf! Afgan general açıkladı, dünyanın kanı dondu…

Sevdiğin Haberi Paylaş

Daniş Sıddıki, Afgan Özel Kuvvetleri’nin Taliban ile çatıştığı cephede askerlerle birlikteydi. Yeni haberler ve ortaya çıkan son fotoğraflar, fotoğrafçının son saatlerine, Afgan ordusunun çöküşüne ve çatışmayı haber yapan gazetecilerin karşı karşıya olduğu risklere ışık tutuyor.

Taliban’ın Afganistan’ı ele geçirmesini fotoğraflayan ödüllü fotoğrafçı, Afgan Ulusal Ordusu komandolarını geri çektiğinde geride bırakıldı ve daha sonra vücudunu parçalayan Taliban savaşçıları tarafından vahşice öldürüldü.

38 yaşındaki iki çocuk babası Sıddıki’nin ölümüyle ilgili bazı ayrıntılar belirsizliğini koruyor olsa da, olayların ana hatlarını dünyaya ilan etmek için yeterli bilgi ortaya çıktı.

BİR ROKETTEN ÇIKAN ŞARAPNEL PARÇALARI…
Yeni Delhi’den Reuters foto muhabiri Daniş Sıddıki, Taliban’ın güneydeki Spin Boldak kasabasında Afganistan’ı geri almak için düzenlediği yıldırım saldırısının başlangıcında öldürüldü.

Ödüllü fotoğrafçının Kandahar eyaleti Spin Boldak Sınır Kapısı yakınlarında, Taliban ile Afgan komandoları arasındaki çatışmayı izlerken bir roketten çıkan şarapnel tarafından yaralandığına inanılıyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir