Sıcaklıklar Arap Yarımadası üzerinden geliyor! Canlı yayında uyardı: Bu saatlere dikkat

Sevdiğin Haberi Paylaş

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yeni açıklama ile birlikte yarından itibaren sıcaklıklarda ciddi bir değişim olacağı uyarısında bulundu. Sıcaklıklar bir anda ve ciddi oranda artıyor. Peki önümüzdeki günlerde bizi ne bekliyor? Kavurucu sıcaklar hangi bölgelerde etkili olacak? CNN Türk Meteoroloji Danışmanı Orhan Şen dikkat çeken uyarılarda bulundu.

CNN Türk canlı yayınında konuşan Orhan Şen, “Bu hafta ikinci bir sıcak hava dalgasını göreceğiz. Sıcak hava dalgası Arabistan üzerinde geliyor. Önce Güneydoğu Anadolu Bölgesi, Doğu Anadolu ve İç Anadolu Bölgesini etkileyecek. Yarınki sıcak hava dalgası tüm Türkiye’yi kapsayacak. Yaklaşık olarak sıcaklıklar ortalamanın üzerinde 4 ile 8 derece artacak. Sıcaklıklar özellikle İç Anadolu’da, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu ve Marmara Bölgesi’nde etkili olacak. Sıcaklıkar önümüzdeki hafta ortasına kadar devam edecek.” dedi.

Şen, “Orman yangınları sonrasındaki 2. sıcak hava dalgası bu. Fakat o zaman Afrika üzerinden gelmişti şimdi Arap Yarımadası üzerinden geliyor. Ege ve Akdeniz’deki sıcaklarda çok bir değişiklik olmayacak. Zaten oralarda sıcaklıklar 35 derece civarında. Bunun yanında sağlık açısından dikkat etmmeiz lazım. Öğlen saatlerinde kesinlikle dışarı çıkılmamalı. Kendimizi korumamız lazım. Ölümcül sonuçlar doğurabilir. Sabah 4 ile 11 arasında sokağa çıkılmaması gerekiyor. Önümüzdeki 3 gün yağış yok. Kuraklık tehlikesi devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir