Son dakika haberi: Bu gerçekten oldu! Televizyonu açanlar gözlerine inanamadı

Sevdiğin Haberi Paylaş

Son dakika haberlere göre, Kabil’de bu sabah kulakları sağır eden patlama sesleri her yerden duyuldu. Asker cenazelerini karşılayan ABD lideri Biden’a bir asker annesinin sarfettiği sözler, büyük yankı buldu. Televizyondaki bir siyasi tartışma programında yaşananlar ise ‘gerçeküstü’ydü.

Son ABD askerinin çekilmesine artık saatler kalan Afganistan’ın başkenti Kabil’de sabaha karşı bir kez daha patlama sesleri duyuldu, bir televizyon kanalındaki yayın ise söze gerek bırakmadı.

Onlarca Amerikan uçak ve helikopteri, on binlerce zırhlı aracı ve yüz binlerce silahını ele geçiren Taliban örgütü, Afganistan’da gövde gösterisine hazırlanıyor.

Taliban’ın siyasi lideri Molla Baradar’ın ardından daha önce kamuoyu önüne hiç çıkmayan ve nerede olduğu bilinmeyen dini lider Hibetullah Akhundzade’nin Afganistan’da olduğu örgüt tarafından doğrulandı.

Bir eyalet dışında Afganistan’ın tümünü ele geçiren ve 31 Ağustos gece yarısından itibaren Kabil Havalimanı’nın kontrolünü almaya hazırlanan Taliban’ın bir televizyon röportajı, şok etkisi yarattı.

Bir grup Taliban komutanını ekrana çıkaran Afganistan TV kanalında, spikerin hemen sağında ve solunda ise silahlı militanlar bekliyordu. Spiker katılımcıları ve programın konusunu bu halde anons etti.

İzleyenlerin gözlerine inanamadığı anlarda Taliban komutanı “Bir gün Amerika’yı yenebileceğimizden emindik” ifadesini kullandı. Programın adı ise, gerçek olamayacak kadar ilginçti: Barış Stüdyosu!

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir