Son Dakika Haberleri: Nehir ters yöne aktı! Tarihi felaket, ABD çaresiz

Sevdiğin Haberi Paylaş

Son dakika haberlere göre, çok sert vurması beklenen ve ülkeyi alarma geçiren Ida Kasırgası, alınmaya çalışılan tüm engellemelere rağmen ABD’yi cehenneme çevirdi. 1 milyondan fazla insanın elektriksiz kaldığı ülkede hastaneler çöktü, kasırgadan kaçamayanlara ise yardım dahil ulaştırılamıyor.

ABD, tarihinin gördüğü belki de en şiddetli kasırgayla başa çıkmaya çalışıyor. Çatıları parçalayıp, ağaçları deviren tropik kasırgadan etkilenenlere, ilk yardım ekipleri bile ulaştırılamıyor.

Jefferson ve St. John the Baptist Parish’teki yüzlerce sakin, yüksekliği 3 buçuk metreyi aşan sel suları ve şiddetli rüzgarlar ilk müdahale ekiplerinin onlara ulaşmasını imkansız hale getirdiği için mahsur kaldı.

Yetkililer, “Ulaşamadığımız bir sürü insanımız var, rüzgar çok sert, bu durumda tekneyi kullanan kişi için hayati tehlike olur. Elimizden geleni yapıyoruz ama sudan geçemiyoruz” dedi.

Güney Mississippi ve Louisiana’da Ida Kasırgası Pazar günü bölgeyi kasıp kavururken, 250 kilometreden hızlı esen sürekli rüzgarlar nedeniyle çatıları uçurdu, tüm New Orleans’ın elektriğini keserek yaklaşık bir milyon insan enerjisiz bıraktı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir