Son Dakika Haberleri: Birkaç günde 30 bin kişiye yayıldı! Aşısı yok…

Sevdiğin Haberi Paylaş

Yüksek ateş, baş ağrısı, sıvı kaybı ve bulantı gibi belirtilerle ortaya çıkan hastalıkta, bazıları kolları ve bacaklarında kızarıklarla hastaneye başvurdu. Yeryüzünün en kalabalık ikinci ülkesinde özellikle çocukların ‘hızlı’ bir şekilde ölmesine yol açan hastalık, dünyaya korku saldı.

Dünyanın en kalabalık ikinci ülkesinden gelen korkutan haber, sağlık yetkililerini paniğe sürükledi. Delta varyantının doğduğu ülkede, düzinelerce çocuğu ve pek çok yetişkini öldüren gizemli bir hastalığın yayılmaya devam edebileceği korkusu gittikçe artarken, hastalık şimdiden 30 bin kişiye yayıldı.

Orman tifüsü ya da dang humması olduğuna inanılan hastalık, Hindistan’ın kuzeyindeki bir eyalette hız kesmeden yayılıyor. Hastalık yetişkinlerin yanı sıra düzinelerce çocuğu da öldürdü.

Ülke, ölümcül koronavirüs dalgasından yavaş yavaş kurtulurken, Uttar Pradeş’teki ölümler hastanelerdeki doktorlar arasında paniğe neden oldu. Yerel basına göre, Kanpur şehrinde yaklaşık 30 bin kişiye gizemli hastalık bulaştı.

Çoğu çocuk olmak üzere en az 67 kişinin geçtiğimiz hafta virüsten öldüğü bildirildi. Enfekte olanların çoğu, eklem ağrıları, baş ağrıları, dehidrasyon ve mide bulantısı şikayetiyle hastaneye kaldırıldı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir