Kılıçdaroğlu ve Akşener’den sonra bir çağrı da Demirtaş’tan: Tek bir çıkış yolu var, o da erken seçim

Sevdiğin Haberi Paylaş

CHP lideri Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti lideri Akşener’in erken seçim çağrılarından sonra bir çıkış da 5 yıldır tutuklu olan Selahattin Demirtaş’tan geldi. Twitter’da “Seçim Hemen Şimdi” etiketi açan Demirtaş, “Sadece tek bir çıkış yolu var, o da erken seçim. Türkiye yoksul bir ülke değil. Sadece, çok kötü yönetiliyor. Neyse ki gidişatı düzeltmek elinizde. Yapacağınız en acil şey seçim istemek ve ülkeyi satanlara derslerini sandıkta vermek.” dedi.

Edirne Cezaevi’nde 5 yıldır tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, sosyal medyada hesabı Twitter’dan dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

“HÜKÜMET TL’NİN DEĞERİNİ BİLEREK DÜŞÜRÜYOR”

Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener‘in ardından bir erken seçim çağrısı da Selahattin Demirtaş’tan geldi. Demirtaş, “Ülkenin yer altı ve yer üstü zenginliklerini; işçilerin, çiftçilerin alın terini yabancılar bedava alabilsinler diye, Hükümet TL’nin değerini bilerek düşürüyor. Amaçları ülkeye biraz döviz girmesini sağlamak. Bunun adı vatanı satmaktır ve bunu Türk milliyetçileri yapıyor. Öte yandan milyonlarca vatandaş ucuz ekmek kuyruklarında saatlerce bekleyecek kadar yoksulluk içinde. Oysa asgari ücret alan bir Almanya vatandaşı, istese bir halk ekmek büfesini komple satın alabilir.” dedi.

“TEK BİR ÇIKIŞ YOLU VAR”

Twitter’da “Seçim Hemen Şimdi” etiketi açan Demirtaş, “Türkiye toplumu bu durumu hak edecek ne yapmış olabilir, son seçimde çoğunlukla yanlış kişiye oy vermenin dışında? Ne yazık ki halkın durumu çok kötü ve yoksulluk, her geçen gün sefalete dönüşüyor. Sadece tek bir çıkış yolu var, o da erken seçim. Türkiye yoksul bir ülke değil. Sadece, çok kötü yönetiliyor. Neyse ki gidişatı düzeltmek elinizde. Yapacağınız en acil şey seçim istemek ve ülkeyi satanlara derslerini sandıkta vermek. Sonrasında, işlerin ne kadar hızlı düzeldiğini görünce çok şaşıracaksınız.” ifadelerini kullandı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir