Rusya Ticaret Odası, hükümeti kripto madenciliğini iş olarak kabul etmeye çağırıyor!

Son zamanlarda, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya hükümetinin kripto para madenciliğini vergilendirme ve kontrol etme önerisini desteklemiş ve merkez bankasının yasaklama planını reddetmişti.

Son teklife yanıt olarak, Rusya Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Sergey Katyrin, Maliye Bakanı Anton Siluanov’a bir mektup yazdı. İşte detaylar…

Rusya Ticaret Odası, hükümeti kripto madenciliğini iş olarak kabul etmeye çağırıyor!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in geçtiğimiz günlerde, Rusya hükümetinin kripto para madenciliğini vergilendirme ve kontrol etme önerisini destekleyen, bunun yanı sıra merkez bankasının yasaklama planını ise reddeden bir açıklaması olmuştu. Putin’in bu açıklamasına yanıt olarak, Rusya Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Sergey Katyrin, Maliye Bakanı Anton Siluanov’a kripto madenciliğinin bir şirket statüsüne yükseltilmesini ve böylece “gri bölgeden” çıkarılmasını isteyen bir mektup yazdı.

Katyrin mektupta şu ifadelere yer verdi;

“Mevcut mevzuatta önemli revizyonlar yapmak ve ayrıca bir tür ticari faaliyet olarak madenciliğin özellikle yasal statüsünü belirleyecek ve bu faaliyetin kapsamından çıkarılmasını mümkün kılacak bir dizi yeni düzenlemeler yapmak gerekli görünüyor. ilgili vergi ve diğer zorunlu ödemelerin sağlanması gibi”

Bunun yanı sıra Katyrin, madenciler tarafından üretilen kriptonun yasallığı, dolaşımı ve bir ödeme aracı olarak statüsü hakkında netlik olmasını şu sözlerle önerdi;

“Madenciler tarafından üretilen kripto para biriminin yasal statüsü ve daha fazla dolaşımı ve bir ödeme aracı olarak kripto para biriminin yasal statüsü netleştirilmeli.”

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir