MGK toplantısı sona erdi! Dünyaya sınır ötesi harekat mesajı verildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında yapılan Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı sona erdi. 3 saat süren toplantıya ilişkin 7 maddelik yazılı açıklama yapıldı. MGK sonrası yapılan açıklamada Suriye sınırına yeni harekât mesajı verilirken, “Güney sınırlarımızda icra edilen ve edilecek harekatların komşularımızın toprak bütünlüğünü hedef almadığı, milli güvenlik ihtiyacının gereği olduğu belirtilmiştir.” ifadelerine yer verildi. Ayrıca İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliği başvurusuyla ilgili Türkiye’nin güvenlik hassasiyetlerinin dikkate alınması çağrısında bulunuldu. İşte detaylar…Güney sınırlarımızda icra edilen ve edilecek harekatların komşularımızın toprak bütünlüğünü hedef almadığı, milli güvenlik ihtiyacının gereği olduğu belirtilmiştir.Terörizme destek vererek, uluslararası hukuku ihlal eden ülkelere bu tutuma son verme, Türkiye’nin güvenlik hassasiyetlerini dikkate alma çağrısında bulunulmuştur.”MGK toplantısı sona erdi! Dünyaya sınır ötesi harekat mesajı verildiUkrayna ile Rusya arasındaki savaşın durdurulması ve barışçıl çözüme giden yolun açılması için vakit kaybetmeksizin kapsamlı ateşkes ilan edilmesi gerektiğinin altı çizilmiş; Ukrayna’nın egemenliği ve toprak bütünlüğü çerçevesinde ulaşılacak bir çözümün, bölgemizde kalıcı barışın tesisine esas teşkil edeceği kaydedilmiştir.

Gündem
 26 Mayıs 2022 – 19:23
MGK toplantısı sona erdi! Dünyaya sınır ötesi harekat mesajı verildi
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında yapılan Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı sona erdi. 3 saat süren toplantıya ilişkin 7 maddelik yazılı açıklama yapıldı. MGK sonrası yapılan açıklamada Suriye sınırına yeni harekât mesajı verilirken, “Güney sınırlarımızda icra edilen ve edilecek harekatların komşularımızın toprak bütünlüğünü hedef almadığı, milli güvenlik ihtiyacının gereği olduğu belirtilmiştir.” ifadelerine yer verildi. Ayrıca İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliği başvurusuyla ilgili Türkiye’nin güvenlik hassasiyetlerinin dikkate alınması çağrısında bulunuldu. İşte detaylar…

    Abone ol 
MGK toplantısı sona erdi! Dünyaya sınır ötesi harekat mesajı verildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında yapılan Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı sona erdi. MGK’nın gündeminde; Suriye’nin kuzeyine yönelik olası yeni bir operasyon, NATO’nun genişleme süreci, Rusya-Ukrayna savaşı, Yunanistan’ın provokatif eylemleri ve diğer güvenlik konular yer aldı.
MGK toplantısı sona erdi! Dünyaya sınır ötesi harekat mesajı verildi
DÜNYAYA SINIR ÖTESİ HAREKÂT MESAJI VERİLDİ
Toplatının ardından yapılan açıklama şöyle:
“PKK/KCK-PYD/YPG, FETÖ ve DEAŞ başta olmak üzere terör örgütleri başta olmak üzere, milli birlik ve beraberliğimiz ile bekamıza yönelik her türlü tehdit ve tehlikeye karşı yurt içinde ve yurt dışında azim, kararlılık ve başarıyla icra edilen operasyonlar hakkında kurula bilgi sunulmuş ve ilave tedbirler görüşülmüştür.
TRHaberGündemPolitikaDünyaEkonomiSavunmaSporEğitimSinema / DiziSağlıkGenelKültür / SanatBilim / TeknolojiMagazinHayatKimdirOtomobil Gündem 26 Mayıs 2022 – 19:23MGK toplantısı sona erdi! Dünyaya sınır ötesi harekat mesajı verildiCumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında yapılan Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı sona erdi. 3 saat süren toplantıya ilişkin 7 maddelik yazılı açıklama yapıldı. MGK sonrası yapılan açıklamada Suriye sınırına yeni harekât mesajı verilirken, “Güney sınırlarımızda icra edilen ve edilecek harekatların komşularımızın toprak bütünlüğünü hedef almadığı, milli güvenlik ihtiyacının gereği olduğu belirtilmiştir.” ifadelerine yer verildi. Ayrıca İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliği başvurusuyla ilgili Türkiye’nin güvenlik hassasiyetlerinin dikkate alınması çağrısında bulunuldu. İşte detaylar…mobile uygulama Abone ol MGK toplantısı sona erdi! Dünyaya sınır ötesi harekat mesajı verildi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında yapılan Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı sona erdi. MGK’nın gündeminde; Suriye’nin kuzeyine yönelik olası yeni bir operasyon, NATO’nun genişleme süreci, Rusya-Ukrayna savaşı, Yunanistan’ın provokatif eylemleri ve diğer güvenlik konular yer aldı.MGK toplantısı sona erdi! Dünyaya sınır ötesi harekat mesajı verildiDÜNYAYA SINIR ÖTESİ HAREKÂT MESAJI VERİLDİToplatının ardından yapılan açıklama şöyle:”PKK/KCK-PYD/YPG, FETÖ ve DEAŞ başta olmak üzere terör örgütleri başta olmak üzere, milli birlik ve beraberliğimiz ile bekamıza yönelik her türlü tehdit ve tehlikeye karşı yurt içinde ve yurt dışında azim, kararlılık ve başarıyla icra edilen operasyonlar hakkında kurula bilgi sunulmuş ve ilave tedbirler görüşülmüştür.
YUNANİSTAN’A SERT TEPKİUluslararası hukuku ve taraf olduğu antlaşmaları ihlal eden Yunanistan’ın Ege Denizi’nde tedricen artan kışkırtıcı eylemleri ve iş birliği anlayışı ile hareket edilmesi gereken ittifakları istismar etmeye yönelik gayretleri ele alınmış; milletimizin hak ve menfaatlerinin korunması hususundaki kararlı tutumumuzun tavizsiz bir şekilde sürdürüleceği vurgulanmıştır.Son dönemde bazı ülkelerde İslam düşmanlığının yeniden yükselişe geçmesinden duyulan endişe dile getirilmiş; ilgili ülkelere, kutsal kitabımızın Kur’an-ı Kerim’in yakılmasına ve vatandaşlarımızın fiili saldırılarla hedef alınmasına varan kışkırtıcı eylemlerin görmezden gelinmemesi ve engellenmesi hususundaki sorumlulukları hatırlatılmıştır.Libya’da sağlanan istikrar ile ülkenin toprak bütünlüğünün korunmasının ve yeni çatışmalara yol açabilecek adımlardan kaçınılmasının önemi vurgulanmış; halkın beklentileriyle uyumlu şekilde, milli uzlaşı temelinde adil, hür ve muteber seçimlerin tüm Libya sathında düzenlenmesine duyulan ihtiyaç teyit edilmiştir. Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir