HÜDAPAR ittifak kararını verdi!

Son dakika haberi: HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu Diyarbakır’da önemli açıklamalarda bulundu. Yapıcıoğlu, “14 Mayıs’ta aday çıkarmayacağız. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı destekleyeceğiz.” dedi.

Son dakika: Türkiye 14 Mayıs’ta seçime gidecek. İttifak trafikleri hız kazanırken gözler siyasi partilerin vereceği kararlara çevrildi. Adı Cumhur İttifakı’yla anılan HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya yapıcıoğlu da gündemle alakalı açıklamalarda bulundu. Cumhur İttifakı’na desteğini açıklayan Yapıcıoğlu, “14 Mayıs’ta aday çıkarmayacağız. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı destekleyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

CUMHUR İTTİFAKI’NA KATILDILAR
Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, toplantı sonrası basın toplantısı düzenlendi. Yapıcıoğlu toplantı sonrası yaptığı açıklamada HÜDA PAR’ın Cumhur İttifakı’na katıldığını duyurdu. Genel Başkan Yapıcıoğlu, bu sabah Başkanlık Divanı toplantısında deprem bölgesindeki çalışmaları ile birlikte seçimler konusunu da değerlendirdiklerini söyledi.

“Biz daha önce kamuoyuna cumhurbaşkanı adayı çıkarmayacağımızı ilan etmiştik” diyen Yapıcıoğlu, “Seçim tarihinin ilan edilmesi ve adayların ilanından sonra Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili kararımıza kamuoyuyla paylaşacağımızı ifade etmiştik. Kısa bir süre önce millet ittifakı adayını ilan etmişti. Dün de Erdoğan Cumhur ittifakının adayı olduğunu bir kez daha ilan etti” dedi

“ERDOĞAN’I DESTEKLEME KARARI ALDIK”
Her ne kadar başka bazı partilerin ittifak için bir araya gelecekleri ve üçüncü bir aday çıkacağı yönünde haberler olsa da başka aday çıksa bile seçimin Cumhur İttifakı ile Millet İttifakı arasında geçeceği görülmektedir değerlendirmesinde bulunan Başkan Yapıcıoğlu, “Bugün Başkanlık Divanı toplantısında -daha önce yetkili kurullarımızla yaptığımız istişarelerin neticesi ile de uyumlu olarak- 2023 cumhurbaşkanlığı seçiminde cumhur ittifakı adayı olan Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleme kararı aldık. Milletimize ve memleketimize hayırlı olsun” ifadelerinde bulundu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İLE GÖRÜŞMÜŞTÜ
Cumhurbaşkanı Erdoğan, HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu ile görüşmesi hatırlatılarak, “Yeniden Refah Partisi Cumhur İttifakı’na dahil olur mu? Buna dair bir gelişme var mı? Cumhur İttifakı genişler mi? sorusuna, “Öncelikle Cumhur İttifakı, birlik ve beraberlik anlayışının siyasetteki adresidir. Türkiye’nin bekası için yerli ve milli bir anlayışla siyaset yapan herkese kapımız açıktır. Cumhur İttifakı çatısı altında, AK Parti, Milliyetçi Hareket Partisi ve Büyük Birlik Partisi olarak güçlü bir şekilde yolumuza devam ediyoruz.” demişti.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir